Warning: Constant ADMIN_COOKIE_PATH already defined in /home/sepinudc/public_html/wp-config.php on line 84

Warning: Constant WP_MEMORY_LIMIT already defined in /home/sepinudc/public_html/wp-config.php on line 85

Warning: Undefined array key "options" in /home/sepinudc/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
کاشت مو – کلینیک تخصصی سپینود

کاشت مو

کاشت مو  دایمی به روش FIT و FUT ، بدون درد ، بدون برش و خونریزی

با استفاده از به روز‌ترین تجهیزات و تکنولوژی‌های روز دنیا

کاشت مو به روش FUT

در این روش، جراح تیم کاشت با برداشت نواری از پرمو‌ترین قسمت سر، منبعی از فولیکول‌های مو را در اختیار تکنسین‌های کاشت قرار می‌دهد. پس از برش نوار موی مذکور، دو لبه پوست سر بوسیله بخیه به یکدیگر متصل می شوند.مهارت در برش و ظرافت در بخیه، از مهمترین فاکتورها در این بخش از عمل کاشت است، زیرا امکان بروز اسکار(جای زخم) را در آینده کاهش داده و رضایت بیشتر بیماران را به همراه دارد.

در مرحله بعدی نوار موی جدا شده از سر بیمار، توسط تکنسین‌های کاشت به قطعات بسیار کوچکی تقسیم می‌شود. هدف از این کار، بدست آوردن واحدهای فولیکولار (Follicular Unit) یا همان گرافت است. گرافت یک تا سه-چهار پیاز مو در خود دارد. به دلیل اهمیت محافظت از اجزای کامل پیاز مو، گرافت‌برداری با استفاده از میکروسکوپ انجام می‌شود. بدین صورت که به وسیله میکروسکوپ حداکثر بزرگ نمایی انجام می شود و تکنسین‌ها با اطمینان خاطر اقدام به استخراج گرافت از مو می‌کنند. در این روش، مدت زمان عمل کاشت کوتاه‌تر شده و با مشارکت تیم کاشت، بیمار در سریع‌ترین مدت ممکن ترخیص می شود.

کاشت مو به روش FIT

FIT روشی نوین و پرطرفدار در کاشت مو است. در این روش با استفاده از ابزار ویژه‌ای به نام پانچ، گرافت‌های مو را تک تک از پشت سر جدا می کند. در این شیوه، به دلیل کاهش دخالت در تهیه گرافت، آسیب به آنها نسبت به روش FUT کمتر است و به همین دلیل در نتیجه استفاده از FUT بیمار مویی پرپشت تر خواهد داشت. از سویی دیگر به این دلیل که بانک مو بوسیله برش نواری آسیب نمی‌بیند، اسکاری هم در پشت سر ایجاد نمی شود و بیمار از رضایت حداکثری برخوردار خواهد بود. ضمن اینکه چون برش‌های گرافت ها به لایه‌های زیرین پوست وارد نمی‌شود، امکان بروز عفونت‌های احتمالی کاهش قابل توجهی می یابد. همه این عوامل باعث می شود این روش طرفداران بسیاری داشته باشد.

روش ترکیبی (Combined Method)

در کلینیک سپینود گاهی برای دستیابی به حداکثر موفقیت، روشهای FIT  و FUT را با یکدیگر ترکیب می کنیم. یعنی هم از ابزار پانچ بهره می گیریم و هم برش نواری پشت مو را خواهیم داشت. روش ترکیبی به این دلیل استفاده می شود که معایب روش FUTبوسیله برداشت گرافت های مطمئن پوشیده شود و موهایی پرپشت و طبیعی برای بیمار به ارمغان بیاورد.

انواع روش‌های کاشت مو

کاشت مو FIT

در این روش فولیکول های مو به صورت دانه دانه برداشته میشود و روشی بدون جراحی محسوب میشود. این روشی خونریزی کمی داشته و سوراخ های ریزی در سر جهت کاشت ایجاد میشود. پس یک الی دو هفته اثر این زخم ها از بین میرود.

کاشت مو FUT

در این روش یک نوار به عرض یک سانتی متر از پشت سر یا بلای گوش شما برداشته میشود و زیر میکروسکوپ فولیکول های مو جدا شده و به قسمت های مورد نیاز شما پیوند زده میشود.

کاشت مو ترکیبی

با ترکیب روش‌های FIT و ُّFUT و استفاده از ابزار پانچ بهره می گیریم و هم برش نواری پشت مو . روش ترکیبی به این دلیل استفاده می شود که معایب روش FUT بوسیله برداشت گرافت های مطمئن پوشیده شود و موهایی پرپشت و طبیعی برای بیمار به ارمغان بیاورد.

قبل و بعد کاشت مو

پاسخ به سوالات متداول شما...

کاشت مو چه مدت طول می کشد ؟

قطعا هرچه میزان ریزش مو بیشتر و ناحیه مورد نیاز پیوند وسیع تر باشد، کاشت مو نیز بیشتر طول خواهد کشید؛ درصورتی که ناحیه طاسی سر بزرگ باشد ممکن است برای تکمیل کاشت مو چندین جلسه نیاز شود. البته روش کاشت مو نیز تاثیر فراوانی در مدت زمان انجام آن دارد و به طور کلی در روش های جدید طی یک جلسه چهار تا شش ساعته انجام می شود.

آیا کاشت ابرو دائمی است؟

بله، نتایج کاشت ابرو دائمی، ماندگار و مادام‌العمر است و موها تا پایان عمر رشد می‌کنند.

آیا کاشت مو درد به همراه دارد ؟

برای انجام پیوند مو، در ابتدا به ناحیه دریافت کننده سر و بانک مو بی حسی موضعی تزریق می شود که پس از گذشت چند دقیقه پوست سر فرد کاملا بی حس شده و هیچ دردی حس نمی کند. ممکن است پس از گذشت چند ساعت از پیوند مو، به دلیل از بین رفتن اثر بی حسی، بیمار درد خفیفی در نواحی پیوند شده حس کند که معمولا برای یک یا دو روز اول به او قرص یا پمادهای مسکن داده می شود.

آیا قسمت های مختلف سر، هزینه های متفاوتی برای کاشت دارد؟

بله، هزینه کاشت مو به تعداد گرافت های مورد نیاز بستگی دارد. مسلما برای افرادی که تصمیم به کاشت مو برای جلوی سر می کنند نسبت به افرادی که اقدام به برطرف کردن طاسی مو میکنند هزینه کمتری می پردازند.

آیا امکان کاشت ابرو بر روی تاتو وجود دارد

بلی، کاشت ابرو روی تاتو امکان پذیر است و با تکنیک مناسب و دقت و ظرافت بسیار بالا حتی می توان ریزش ابرو در اثر تاتو را ترمیم نمود .

دوران نقاهت بعد از کاشت مو چقدر است ؟

از آنجا که عمل کاشت مو یک جراحی غیرتهاجمی و بدون نیاز به بیهوشی می باشد، دوران نقاهت بسیار کوتاهی دارد؛ البته روش کاشت مو تاثیر مستقیمی در طول این مدت دارد. به طور کلی در روش های جدید کاشت مو تنها چند روز اول بعد از پیوند نیاز به استراحت و تا چند هفته ابتدایی نیاز به مراقبت های بعد از کاشت مو به طور ویژه خواهید داشت.

تماس مستقیم با تیم کاشت

۰۹۱۲۶۴۴۵۸۸۳